Kapela MIRAI vydává novinku summer love

Written by on 9 prosince, 2023

Chytlavý singl posílají do světa i s videoklipem jako titulní píseň nového alba a těší se na fanoušky v hokejových halách

Po dvouleté pauze přichází kapela MIRAI s novým, v pořadí čtvrtým albem, které světlo světa spatří v první polovině příštího roku. Oblíbená popová skupina teď odtajňuje hlavní track připravované studiovky s názvem summer love. „Je to chillová věc, u které mě prostě baví vibe. Nikam nespěchá, na nic si nehraje a cítím z ní lehkost,“ představuje song frontman kapely Mirai Navrátil. Jak název napovídá, tématem je láska, která z letního románku přerostla v něco vážnějšího. O režii videoklipu se jako obvykle postaral Ondřej Kudyn, na singlu se obdobně tradičně podílel taky jeden z nejžádanějších českých producentů Ondřej Fiedler alias fiedlerski.

Přesně týden od vydání tracku dopis a Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Tomáš Javůrek a Michal Stulík příznivce znovu zásobují hudbou, tentokrát klasickou rádiovou hitovkou summer love. Vlastně to není letní song, i když je napsanej na sklonku léta,“ směje se Mirai zavádějícímu názvu. 

„Protože Arena tour vypukne už za pár dní a chtěli bychom Vám dát live i pár věcí z chystané desky, pouštíme v pátek další. Vlastně uslyšíte ještě jednu, ale tu až přímo v aréně. Každá bude dost jiná. Na nové desce, myslím, bude kus starých i nových Mirai. Je to 4. deska a prostě si trošku děláme, co chceme a co nás baví. To jsme asi dělali vždycky, ale mám pocit, že ten level svobody je teď ještě dál. Jen tudy mám pocit vede cesta k tomu to udržet roky, prostě se tou muzikou bavit. Myslíme, že to bude bavit i Vás!“ komentuje kapela Mirai.

Pozitivně laděná pecka s romantickým nádechem vznikala již tradičně ve spolupráci s Ondřejem Fiedlerem. „Napsali jsme tu věc s fiedlerskim v jeho rodném Liberci u Paulieho Garanda ve studiu, když jsme mu nechtěně zbořili ping-pongovej stůl,“ pokračuje Mirai. 

summer love je už druhým songem z nového a dlouho očekávaného alba, které kapela pojala neobvyklým způsobem. „Zhruba každou třetinu alba nahráváme v jiné zemi. Začali jsme v Berlíně, pokračovali jsme v Římě a poslední štace nás teprve čeká a rozhodujeme se, kde ji natočíme,“ popisuje Mirai Navrátil. „Chceme si to dělat pěkný, protože celkově toho času na muziku samotnou moc nezbývá a když spolu bydlíme někde na bytě, chatě, ve studiu, tak je ten focus na muziku úplně jinde,“ uzavírá zpěvák. Podle vynaloženého úsilí při nahrávání můžeme tušit, že MIRAI chystají něco výjimečného.

Rádiový refrén písně summer love, nekonvenční track dopis, ale i všem známé hity jako Volám nebo Vedle tebe usínám zazní živě na blížícím se Arena Tour po českých hokejových halách, které odstartuje koncertem v Ostravě už 17. listopadu. Oblíbená čtveřice slibuje nezapomenutelný zážitek a velkolepou show, která v českém prostředí nemá obdoby.

Mirai – Summer Love


Rádio Zelená Hora

Rádio Zelená Hora

Current track

Title

Artist