• Nezařazené

Seniore, buď ve střehu!

Written by on 23 prosince, 2023

KARLOVARSKÝ KRAJ – Preventivní projekt v předvánočním období.

Na adventním svícnu již tuto neděli zapálíme poslední svíčku, se kterou je symbolicky spojen konec letošní předvánoční preventivní akce zaměřené na seniory pod názvem „Seniore, buď ve střehu“.

Během celého adventního času mohli občané ve více jak desítce měst potkat policejní preventistky Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, které navštěvovaly především prostory u nákupních center, jež jsou hojně navštěvované právě seniory. Pro ně měly připraveny letáčky s křížovkou a s preventivními radami jak se nestát obětí pachatele trestné činnosti a různé drobné preventivní dárečky jako např. přívěšky s žetonem do nákupního košíku, reflexní pásky, boxy na léky, čisticí ubrousky na brýle apod. Obdržet dále mohli velmi oblíbený stolní kalendář pro rok 2024 plný ilustrovaných obrázků, důležitých preventivních včetně telefonních kontaktů na tísňové linky. Celkem bylo rozdáno 570 kusů těchto preventivních kalendářů.

V Českém rozhlasu pak mohli posluchači během celého adventu slyšet 4 preventivní audiospoty na problematiku podvodných sms zpráv, kapsářů, plateb kartou a výběrem z bankomatů a online nákupů, které byly odvysílány i ve spolupracujících obchodních centrech po celém Karlovarském kraji.

Preventivní projekt s názvem „Seniore, buď ve střehu!“, navazoval na dva předešlé projekty z minulých let a byl financován z Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality.

Policejní preventistky Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje přejí nejen seniorům krásné Vánoce, příjemně strávené vánoční svátky plné klidu a radosti v přítomnosti svých blízkých a v novém roce 2024, aby se nestali obětí žádného protiprávního jednání.Rádio Zelená Hora

Rádio Zelená Hora

Current track

Title

Artist