Elton John má největší hit posledních třiceti let!

Written by on 16 října, 2021

Největším překvapením roku se stal duet Eltona Johna s Dua Lipou. Čtyřiasedmdesátiletý zpěvák a skladatel sir Elton John a pětadvacetiletá britská zpěvačka s albánskými kořeny Dua Lipa spojili síly a vznikl tak song Cold Heart. Na spolupráci si přizvali také australské electro trio – Nick Littlemore, Peter Mayes a Sam Littlemore, kteří si říkají PNAU. Ti na Cold Heart vytvořili spojení čtyř známých Eltonových skladeb, které osvěžila svými vokály právě Dua Lipa. Singl je úspěšný nejen na rádiích po celém světě, ale s více jak 400 milióny přehráními na stremingových službách je jedním z nějvětších hitů roku 2021.

Tím ale spolupráce s mladými umělci pro Eltona nekončí. Singl je totiž jednou z písní z připravovaného alba The Lockdown Sessions, které vyjde už 22. října a objeví se na něm třeba i Charlie Puth, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj a spousta dalších.

„Nahrávání alba bylo snad to poslední, na co bych během lockdownu myslel. Jak ale pandemie pokračovala, stále se objevovaly jednorázové projekty. Někdy jsme nahrávali přes Zoom, což jsem nikdy předtím nedělal, jindy osobně, ale za velmi přísných hygienických podmínek. Ale všechny skladby, na kterých jsem pracoval, byly opravdu zajímavé a různorodé a byly úplně jiné než cokoli, čím jsem známý. Vynesly mě z komfortní zóny do úplně nového území,” pochvaluje si vznik kolekce Elton John.


Rádio Zelená Hora

Rádio Zelená Hora

Current track

Title

Artist