DAVID GUETTA si připomíná kulaté výročí a stává se členem klubu miliardářů na Spotify

Written by on 5 září, 2021

Před deseti lety vydal DAVID GUETTA legendární album Nothing But The Beat. Výročí si přípomíná remixem skladby Titanium, která v těchto dnech dosáhla miliardy přehrání na Spotify.

Když David Guetta přišel na konci srpna 2011 s deskou Nothing But The Beat, byl to pro EDM scénu zásadní moment. Jedno z nejdůležitějších alb dekády nabídlo nebývalé množství hitů a řadu populárních hostů. Nikomu se do té doby nepovedlo dát dohromady takovou armádu slavných zpěvaček, zpěváků a koproducentů jako Guettovi: Snoop Dogg, Akon, Nicki Minaj, Sia, will.i.am, Ludacris, Flo-Rida, Timbaland, Usher, Taio Cruz… Guettovi se na desce podařilo vytvořit jedinečný hudební most mezi elektronickou taneční scénou, popovým světem a urban komunitou, čímž nadlouho ovlivnil celou generaci svých souputníků.

Z šesti Top 10 singlů vyzdvihněme skladbu Titanium, ze které se stal největší hit Guettovy kariéry. I proto se v připomínce kulatého výročí vrácí právě k ní. V nahrávce se objevuje australská zpěvačka Sia, ale původní plány byly jiné. Proslýchá se, že první volbou byla Katy Perry, pro kterou Sia píseň napsala, která však spolupráci s Guettou odmítla. Skladbu na album nazpívala Mary J. Blige, ale francouzský producent se na poslední chvíli rozhodl pro původní vokál z demosnímku. Pikantní je, že Guetta použil zpěv bez svolení, jak Sia později prozradila. Nahrávka je dnes jedním z nejúspěšnějších singlů historie dance music s mnoha oceněními včetně multiplatinových certifikátů z Anglie, Austrálie nebo Ameriky a Guettovou vstupenkou do klubu miliardářů aplikace Spotify. Zároveň jde o první společnou práci dvojice David Guetta & Sia, která odstartovala vydařenou sérii dalších kolaborací (She Wolf – Falling To Pieces, Bang My Head, Flames, Let’s Love).

Závěrem připomeňme, že alba Nothing But The Beat se celosvětově prodalo v přepočtu tři miliony kusů.


Rádio Zelená Hora

Rádio Zelená Hora

Current track

Title

Artist