Sebastian

Sebastian Navrátil, český zpěvák a frontman stejnojmenné kapely, který se proslavil megahitem Toulavá, nedávno oslavil třicáté narozeniny. Jako dárek si nadělil nový singl o vnitřních nejistotách a vlivu okolí, který doplnil působivým mysteriózním videoklipem na motivy filmu Donnie Darko. Sebastian se tak představuje v úplně jiném světle, což dokazuje nejen vizuál, o jehož námět a režii se postarala dvojice Tomáš Falcon Vorel a Jan Strach, ale i styl hudby a zvuk, který je úplně jiný, než na jaký jsme byli u oblíbeného zpěváka zvyklí. „Nevylučuju, že se i další skladby ponesou v podobném duchu,” slibuje Sebastian.

„Písnička je o lidech, kteří ti radí a našeptávají ti, jak by ses měl chovat. Ti lidi jsou v písni popsaní jako hlasy, a čím víc ti našeptávají, tím víc začínáš ztrácet důvěru v sebe samého a v to, co vlastně děláš. Pochybuješ o svých krocích, nakonec si ale stejně uvědomíš, že si sám strůjce svého osudu, a že si z toho vlastně nemusíš nic dělat,” popisuje význam textu Sebastian. Spolu s ním se na něm podíleli i songwriter Jan Vávra, Kryštof Peuker a.k.a HANK z ATMO Music a Ondřej Turták, který pod již zavedenou značkou ODD má na svědomí i produkci a mix tracku LALALA.

V podobném duchu se nese i mysteriózní videoklip, který vznikl na motivy kultovního filmu Donnie Darko. Zpěváka i jeho kapelu tak můžeme vidět v tajemných králičích maskách v interiérech noblesní historické budovy na pražském Malostranském náměstí. „Masky symbolizují to, že našeptávat ti může vlastně kdokoliv,” říká Sebastian.

Poslední singl Stačí jen málo vydal Sebastian v květnu letošního roku. Na novou píseň si tak fanoušci museli počkat. „Písničky jsem psal, ale pokud z nich necítím to, co potřebuji, tak je často ani nedodělávám. Zároveň jsem někdy zklamaný z toho, že se občas věci nevydaří tak, jak si člověk představuje, nicméně současná doba je složitá pro spoustu z nás a je třeba se s tím prostě porvat,” vysvětluje Sebastian dlouhé čekání.

Rádio Zelená Hora

Rádio Zelená Hora

Current track

Title

Artist